PIES W BIURZE

PIES W BIURZE

Pies w biurze - co warto wiedzieć?

Coraz częściej słyszymy, że w biurach pojawiają się psy. Jak to? Pies w pracy?

Otóż tak! Jak się okazuje, psie towarzystwo w biurze często wpływa świetnie na atmosferę i wyzwala większą produktywność w pracownikach. Zacznijmy jednak od początku...

Warto zacząć od tego, że w Polsce nie istnieje prawo, zgodnie z którym można lub nie można zabrać psa do pracy. Zdarzają się wielkie korporacje, które mają tzw. „dog policy”, ale to jednak rzadkość. W praktyce wygląda to tak, że decyzja należy do Waszego szefa. Ten jednak raczej nie wyda pozytywnej opinii bez konsultacji z innymi pracownikami. To przede wszystkim oni spędzaliby czas z Twoim pupilem i choć nasza miłość do piesków jest wielka i ciężko nam to pojąć, to są ludzie, którzy mogliby nie życzyć sobie takiego towarzystwa lub są uczuleni i należy to uszanować. Często przeszkodą może okazać się alergia na sierść wśród współpracowników. Jeżeli jednak takie przeszkody nie stają Wam na drodze i wszyscy wyrazili na to zgodę, możecie zagospodarować miejsce na legowisko dla psa w biurze. Z góry uprzedzamy, że łatwiej może być jednak w firmach rodzinnych, gdzie kierownictwo lubi zwierzęta.

Nie każdy pies nadaje się do biura

Tutaj warto wspomnieć o tym, że nasza chęć zabrania psa do pracy, nie zawsze jest tożsama z jego potrzebami i możliwościami. Jeżeli mamy psa, który jest w stanie odpoczywać w różnych miejscach, nie ma lęków społecznych i innych zachowań utrudniających relacje, najpewniej wycieczki do biura będą właśnie dla niego. W innym przypadku może być różnie. To my musimy określić ryzyko.

Dlaczego warto zabrać psa do biura?

Na pewno uwierzycie nam, gdy powiemy, że obecność psa w pracy może wpłynąć pozytywnie na pracowników. Udowodnione jest bowiem, że kontakt z psami redukuje stres i odpręża, poprawia nastrój, a nawet wzmacnia więzi w zespole. Ponadto czas przerwy można przeznaczyć na wspólne spacery i zabawę z psem — nasza kondycja może nam podziękować. Kiedy robimy regularne przerwy, nasza efektywność jest większa!

Pies w biurze - czy to dla niego dobre?

Wszystko zależy od tego, jaki jest nasz pies. Tak jak napisaliśmy wyżej, część psów będzie zachwycona tym, że na co dzień może przebywać ze swoim właścicielem i innymi ludźmi, jednocześnie mając swój kąt do odpoczynku. Jeżeli więc znacie swojego psa na tyle, aby stwierdzić, że będzie się on czuł swobodnie, to nie ma nic lepszego dla Waszej dwójki!

O czym nie można zapomnieć, zabierając psa do biura?

Wszystko pięknie, ale przychodzi moment, w którym poza głaskaniem i zabawą, pies musi odpocząć. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie mu wygodnego legowiska w miejscu, w którym naprawdę będzie mógł odpocząć. Niezbędna będzie też miska ze stałym dostępem do wody i coś do jedzenia.

Jakie firmy oficjalnie otworzyły się na pieski?

Jak wiecie, coraz więcej firm otwiera się na pieski. Widać to nawet w galeriach handlowych, gdzie w większości przypadków teraz bez problemu wyjdziecie z psem. Oficjalne stanowisko w sprawie psów w pracy wydało m.in. Google, Purina, Amazon czy na przykład Mars!

All comments

Leave a Reply